Publikováno

Osobní cyklomotivační výzva

V poslední době jsem se zúčastnil několika kreslících výzev, ve kterých jsem se snažil každý den něco nakreslit. V jedné z nich jsem začal kreslit více cyklistických motivů a tak mě při tom napadlo udělat si nějakou vlastní soukromou výzvu, na jejímž konci by byly nové motivy na trička pro cyklisty v nabídce mého e-shopu.

Nechal jsem to pár měsíců uležet (komu by se také chtělo tvořit cyklistické motivy, když venku mrzlo a sněžilo, prostě bylo ošklivě, že by cyklistu ven nevyhnal), ale tento týden jsem si už řekl, že bych se do toho měl pustit – konečně se udělalo krásně, i kolo jsem vytáhl z kůlny a najel na něm první desítky kilometrů.

Takže tady je moje osobní výzva: Až do začátku prázdnin se budu snažit každý týden vytvořit alespoň dva až tři nové motivy na tričko pro cyklisty, to je celkem 7 týdnů, takže doufám, že před prázdninami budu mít nejméně 15 nových motivů. Pravidla si nenastavuji moc přísně protože chci, aby ten výsledek za něco stál. Dávám přednost kvalitě před kvantitou.

A rovnou vykopávám svým prvním motivem:

Ulehčil jsem si trochu práci, protože několik triček s nakresleným řetězem už v nabídce mám:

Publikováno

Poslední termíny pro vánoční objednávky

Dubánci pod vánočním stromečkem s dárkyVánoce se nezadržitelně blíží a tak bych vás rád informoval o tom, do kdy musíte objednat, aby se to do vánoc ještě stihlo.

Nuže vězte, že nejzazší termín objednání je pondělí 19. prosince 2016, 16:00, ale objednejte raději teď hned, budete mít (vy i my) pak větší klid a více si užijeme převánoční pohodu.

Termín se samozřejmě týká objednávek na dobírku, případně pro osobní vyzvednutí na pobočce (Yeti Print, Koubkova 5, Praha 2, pracovní doba: pondělí – čtvrtek 11:00-15:30).

Takže neváhejte, moc času už nezbývá.

Aktualizace 20. prosince

Poslední, ale fakt poslední termíny pro objednání a doručení pohlednic, kalendářů a pexesa (trička už nestíháme) do vánoc jsou:

  • Středa 12:00 pro zaslání poštou
  • Čtvrtek 21:00 pro osobní odběr (vyzvednout bude možné výjimečně i v pátek – Yeti Print, Koubkova 5, Praha 2 od 11:00-15:30)

Platba pouze dobírkou.

Publikováno

Dubánčí trička trochu jinak

Přiznám se bez mučení, že nejsem moc velkým příznivcem používání fotografií na trička. Přijde mi, že to prostě není ono – na tričko patří ilustrace (no dobře koláž s částečným použitím fotky, jako tomu bylo u trička s kávovým bicyklem je podle mě ještě úplně v pořádku). Proto mám od začátku trošku problém s dubánčími tričky – sice neobsahují klasickou obdélníkovou fotku dobánka s pozadím (protože je toto pozadí odstraněno), ale pořád to není tak úplně ono:

Tričko s dubánkem
Tričko s dubánkem

Nedávno, když jsem se na toto téma bavil s kamarádkou výtvarnicí, tak mi poradila, abych ty dubánky překreslil. Navrhovala mi použít perokresbu.

Pero nemaje, pustil jsem se do toho tenkou fixkou. Jako předlohu jsem použil své fotografie, podle kterých jsem nakreslil základní tvary a pak už jsem jen kreslil a kreslil, až z toho vyšly tyto ilustrace:

Kreslený dubánek na kole
Dubánek cyklista na horském dubovém kole
Dubánek na záchodě - perokresba na triko
Dubánek záchodový – nejoblíbenější dubánek :)

Na dětských tričkách pak vypadají takto:

Tričko s cyklistou - dubánkem (perokresba)
Tričko s cyklistou – dubánkem

 

Tričko se záchodovým dubánkem
Tričko se záchodovým dubánkem

Co myslíte, jsou lepší jak trička s fotkami dubánků? Mám pokračovat a nakreslit další dubánky? Který další motiv by se vám líbil?

Publikováno

Jak jsem vyráběl kávový cyklistický motiv na tričko

Mám rád kávu, za den jich stihnu vypít hned několik. Dobře tolik jich zase není, ale o to více se na chvíle s hrníčkem kávy těším (a mimochodem zrovna teď když sepisuji tento příspěvek tak jednu kávu popíjím). Jednoho rána jsem si vzal kávu k práci, postavil si ji na otevřený poznámkový blok a nevšiml jsem si, že je hrníček zespodu od kafe. Takže mi hrnek udělal v bloku moc pěkný hnědý kruh. Po chvíli se tam objevil i druhý otisk.

Když jsem to uviděl, tak mě hned napadlo, že to vypadá jak bicykl. A protože jsem člověk kreativní a hravý, nelenil jsem a dokreslil jsem mu i kostru a další příslušenství. Přišlo mi to jako docela vtipný nápad. Po několika dnech se mi to v hlavě rozleželo a já si řekl, že by to mohl být docela pěkný cyklistický motiv na tričko, jen by to chtělo na něm trochu více zapracovat a kresbu trochu propracovat.

Takže při první příležitosti (děti i manželka pryč z domu) jsem si udělal hrnek pořádné kávy a experiment mohl začít: kafe jsem nalil na plochý talíř a zkoušel jsem obtiskovat různé hrníčky – některé dělaly tlustá kolečka, jiná pro změnu tenká. Zkusil jsem i papíry různé gramáže, protože ty klasické kancelářské se dosti krabatily. Do toho mi sem tam ukápla nějaká ta kávová kapka bokem a já v jedné z nich rozpoznal přehazovačku, pak už bylo jen otázkou několika pokusů udělat kapku ve tvaru talíře nebo osmikolečka. Nakonec z experimentu vzniklo asi 10 okroužkovaných papírů s kolečky různé tloušťky a kvality (a kupa špinavého nádobí).

Výroba kávového silničního kola

Z výsledných vzorků jsem vybral pár nejlepších, ofotil je, ve Photoshopu jsem je umístil na tu správnou vzdálenost, vytiskl a pak přes pauzírovací papír začal kreslit různé kostry kol – některé minimalistické, jiné propracované, kreslil jsem kola horská i silniční. Výsledek jsem opět vyfotil a vše ve Photoshopu spojil, přidal jsem i kapky na místo přehazovačky, osmikolečka a talíře. Výsledný motiv vypadá takto:

Motiv na triko pro milovníky silniček a kávy

A potištěné tričko z tiskárny pak takto:

Ještě přidávám pár detailních fotek kávového cyklistického potisku:

Coffee bike - fotka skutečného potištěného trička Coffee bike - detail potisku trička Coffee bike - detail potisku trička

Pokud se vám líbí, můžete si toto cyklistické tričko koupit za 299,- v eshopu.

Verze trička pro milovníky horských kol

Pokud dáváte přednost celoodpruženým horským kolům před silničkou, bude se vám určitě líbit obdobný motiv s jiným typem kola:

Horské kávové triko - motiv pro bikery a kafomily
Horské kávové triko – motiv pro bikery a kafomily

A ještě vizualizace potisku na bílém triku:

Tričko s kávovým horským kolem - aneb něco pro kafomily
Tričko s kávovým horským kolem – aneb něco pro kafomily

I toto MTB kávové tričko si již můžete objednat a koupit v e-shopu.

V nejbližší době zkusím obdobný experiment s červeným vínem, už se na něj těším :) Přece jen, né každý holduje kofejnu!

Publikováno

Kam se poděla ilutrika?

Jsou to už tři roky, co jsem to poprvé zkusil s prodejem triček v podobě e-shopu ilutrika. Chtěl jsem si tenkrát ušetřit práci a tak jsem využil možností služby t-shock.cz a naklikal si u nich vlastní e-shop. Toto řešení mělo několik velkých výhod – nemusel jsem se starat o žádnou administrativu, emaily od zákazníků a ani o fakturace, reklamace, tisk, odesílání zboží atd. Bohužel to mělo i několik docela velkých nevýhod: e-shop byl hodně nepřehledný a komplikovaný, ceny za trička byla vyšší, kvalita výsledku naopak trochu nižší a já jsem navíc neměl skoro žádnou možnost kontroly. Na vyzkoušení to bylo docela fajn – nemusel jsem řešit administrativu a mohl se více věnovat vlastní tvorbě. Ale po čase mi to začalo trochu vadit.

Loni na podzim jsem přišel s jedním takovým kreativním úletem – lepil jsem s dětmi dubové mužíčkydubánky – a dával jejich fotky na internet. Tam dubánci slavili nebývalý úspěch a tak jsem postupně vytvořil také fandovské a facebookové stránky a dokonce jsem vyrobil těsně před Vánocemi z jejich fotografií kalendář. Ten jsem nakonec prodával přes webové stránky, ale už tehdy jsem cítil, že dubánci mají potenciál a že u toho kalendáře to nejspíše neskončí.

Nakonec jsem dal oba výše uvedené produkty dohromady (trička z ilutrik a dubánky z naší zahrady) a vytvořil pro ně tento společný e-shop. Opustil jsem kvůli tomu i název ilutrika a vymyslel jsem název nový – Flatika. Chtěl jsem, aby byl dostatečně obecný, aby se pod něj dalo “schovat” více věcí. Pokud přemýšlíte, co Flatika vlastně znamená, tak to asi neuhodnete. Základem názvu jsou totiž první písmena jmen mých dětí a manželky (František, Lucie, Anička, Terezka). Moje jméno (Petr) se tam už moc nehodilo, ale to vůbec nevadí, protože já dělám všechno ostatní…

Doufám, že se vám výsledek bude líbit a že si nějaké to tričko nebo produkt s dubánkem v brzké době koupíte.

 

Publikováno

Tričko pro cestovatele

Pokud hodně cestujete po světě, mohlo by se vám hodit toto tričko se 40 ikonami. Mnohdy se totiž stane, že domorodci neumí anglicky a vy se s nimi nemůžete domluvit. V takové chvíli přichází na řadu domlouvání nohama rukama a tričko se čtyřiceti základními ikonami bude perfektní pomůcka.

Cestovatelské triko Tričko pro cestovatele

Publikováno

Triko na zakázku – BANSKO naboso

Ukázka trička na zakázku – toto triko jsem navrhnul pro svého kamaráda Paliče. Šlo o výpravu Lyže, skialp a freeride v bulharském pohoří Pirin, 7.-16. 3. 2014, což byla akce určená pro členy o.s. Naboso. Zadání bylo hodně volné, takže jsem navrhl následující motiv:

Bansko naboso

Finální triko pak vypadalo takto:

Motiv na zakázku

A tady je ještě jedna fotka přímo z výpravy:

Ukázka trika přímo z výpravy

 

Chystáte vlastní akci a chcete triko na míru s hezkým motivem? Napište mi, třeba se domluvíme.